فیلترشکن اختصاصی با ۸۰۰ سرور اختصاصی کشورهای مختلف

فیلترشکن اختصاصی با آی پی اختصاصی رایگان و بیش از ۶۴ کشور مختلف و بیش از ۸۰۰ سرور اختصاصی کیفیت بی همتا و \رسرعت ترین سرویس

نقطه نارنجی / سبز روی صفحه آیفون خود را بفهمید

خرید اشتراک kerio

نقطه نارنجی / سبز روی صفحه آیفون خود را بفهمید

نقطه نارنجی روی صفحه آیفون چیست؟ نه ، این یک شوخی نقطه ای نیست ، بلکه یکی از س questionsالاتی است که بسیاری از طریق ایمیل یا رسانه های اجتماعی از ما می پرسند.

با ورود iOS 14 ، بسیاری از کاربرانی که اخبار را دنبال نکردند از این واقعیت متعجب می شوند که ناگهان ، یک نقطه نارنجی یا سبز در بالای صفحه آیفون ظاهر شد.

بسیاری از ما می پرسند که چگونه این "مشکل" را حل کنیم.

اگر چنین است ، نگران نباشید. ما در این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد که چگونه این ویژگی جدید حریم خصوصی iOS کار می کند.

بله ، این یک ویژگی جدید حریم خصوصی است که اپل آن را اجرا کرده است تا کاربر همیشه بداند چه زمانی یک برنامه از دوربین استفاده می کند یا میکروفون دستگاه.


نقطه سبز روی صفحه آیفون

دقیقاً مانند وب کم رایانه ، هر زمان که روشن می شود ، چراغ روشن می شود ، در iOS 14 نیز این چراغ روشن می شود نشان داده شده است ، با یک چراغ سبز در بالای صفحه نشان داده شده است.

هدف این است که کاربر همیشه بداند چه زمانی از دوربین استفاده می شود ، برای جلوگیری از فیلمبرداری برنامه های مخرب از شما یا محیط شما بدون می دانید.

اگر چراغ سبز بدون استفاده از دوربین (جلو یا عقب) روشن است ، مراقب باشید. اگر برنامه کاربردی را شناسایی کردید ، دوربین را در تنظیمات> حریم خصوصی> دوربین غیرفعال کنید.


نقطه نارنجی روی صفحه آیفون

همان چیزی که در بالا توضیح داده شد ، اما برای میکروفون اگر در بالای صفحه چراغ نارنجی ظاهر شود ، به این معنی است که یک برنامه به آنچه در اطراف شما است گوش می دهد. این بد نیست وقتی که شما این را می خواهید ، به عنوان مثال ، شما در یک تماس تلفنی یا در FaceTime هستید.

با این حال ، اگر بدون استفاده واقعی شما از میکروفون ظاهر شد ، مراقب باشید. برنامه ای را که این کار را انجام می دهد شناسایی کرده و میکروفون را برای آن در تنظیمات> حریم خصوصی> میکروفن غیرفعال کنید.


نحوه شناسایی برنامه

با کشیدن سوئیچ می توانید ببینید کدام برنامه اخیراً از دوربین یا میکروفون شما استفاده کرده است کنترل در بالا ، نام برنامه آخرین بار از این ویژگی را مشاهده خواهید کرد.

 نشانگر ضبط iOS 14


بنابراین ، اگر در بالای صفحه شما یک نقطه سبز یا نارنجی ظاهر شد ، بدانید که این میکروفون یا دوربین شما است

اگر کاری را انجام می دهید که به آنها احتیاج داشته باشد ، خوب است. با این وجود ، اگر بدون درک دلیل شما ظاهر شد ، ممکن است تلاشی برای جاسوسی از شما باشد ، و در این حالت ، سعی کنید بفهمید کدام برنامه این کار را انجام می دهد و تنظیمات را طوری پیکربندی کنید که دیگر از دوربین / میکروفون خود استفاده نکنید.